Тепер не відвертитесь! В Україні запровадили штрафи для пішоходів

Uncategorized

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання світлоповертальних елементів пішоходами (№ 2694). За відповідне рішення проголосували 271 народний депутат.

Як пише «Четверта студія» з посиланням на ІА «Центр новин», законопроектом у Кодексі України про адміністративні правопорушення встановлюється, що непокора пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у темну пору доби чи в умовах недостатньої видимості без використання світлоповертальних елементів, у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, невиконання інших правил дорожнього руху – тягнуть за собою попередження або накладення штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 грн).

Загрузка...

У законі України ”Про дорожній рух” пропонується встановити, що пішохід зобов`язаний рухатися по тротуарах, пішохідних або велосипедних доріжках, узбіччях, в разі їх відсутності – по краю проїзної частини автомобільної дороги чи вулиці, а в темний час доби чи в умовах недостатньої видимості – з використанням світлоповертальних елементів (стрічка, жилет, наклейка).

Крім того, Верховна Рада суттєво підвищує штрафи для пішоходів за порушення правил дорожнього руху.

За відповідний проект закону «Про внесення змін до статті 127 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності пішоходів за порушення правил дорожнього руху» (№ 2697) проголосували 277 народних депутатів України.

Змінами, що вносяться до КУпАП, збільшуються розміри штрафу за непокору пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, невиконання інших правил дорожнього руху. Штраф становитиме 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (255 грн). На сьогодні передбачена відповідальність у вигляді попередження або штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 грн).

Loading...

За такі ж порушення, вчинені особами, які зазначені в частинах першій або другій цієї статті та які перебувають у стані сп`яніння, штраф становитиме 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн). Це у 3,75 разу більше, ніж передбачено чинним законодавством – на сьогодні розмір штрафу становить вісім неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (136 грн).

Аналогічні порушення, які призвели до аварійної ситуації, каратимуться штрафом в розмірі 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн) або громадськими роботами на строк від 20 до 40 годин. На сьогодні діє штраф у 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн) або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

Джерело

Loading...