Естонія в серпні запропонує ЄС обмежити в’їзд росіян

Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу в п’ятницю заявив, що його країна підготує для Європейського Союзу пропозиції, спрямовані на обмеження в’їзду громадян Росії на територію ЄС.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на ERR.

“Життя відкриває лазівки. Громадяни Росії все ще можуть отримати доступ до Естонії навіть після того, як ми припинили видачу віз. Вони просто отримують шенгенську візу іншої країни. Цю лазівку потрібно було закрити”, – сказав Рейнсалу, пояснюючи рішення уряду Естонії обмежити оформлення посвідок на проживання та навчання для громадян Росії та Білорусі.

Він перерахував три основні групи росіян, які приїжджають до Естонії: гуманітарні винятки, наприклад люди, які відвідують хворих родичів, ті, в кого є чинні візи (Естонія не скасовувала їх), та громадяни РФ з візами інших країн Шенгенської зони.

“Оскільки немає повітряного сполучення, ці люди почали перетинати західний кордон або з метою туризму, або з іншою метою. Найбільш завантажені у зв’язку з цим аеропорти в Таллінні та Ризі. Але коли Росія скасувала свої коронавірусні обмеження, які не дозволяли російським громадянам залишати країну, трафік також зріс у Фінляндії”, – пояснив Рейнсалу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.