Теpмiново! Турецькі війська розпочали наступ! Бомбардувальники вже атакували кілька цілей… (ФОТО)

Uncategorized

Терміново! Турецькі війська розпочали наступ на півночі Сирії

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган щойоно повідомив у Twitter про те, що турецькі війська розпочали операцію на півночі Сирії. Турецькі бомбардувальники вже атакували кілька цілей курдських ополченців.

Загрузка...

Мета операції — витіснення загонів курдських ополченців з північних районів Сирії і створення там «зони безпеки». У цій зоні планують розмістити два мільйони сирійських біженців.

Президент Ердоган перед початком операції заявив в, що її мета «запобігти створенню коридору терору уздовж південних кордонів і принести в регіон мир».

«Операція «Джерело мир» нейтралізує терористичні загрози щодо Туреччини і призведе до створення безпечної зони, що сприяє поверненню сирійських біженців до своїх домівок», — заявив Ердоган.

Якими б словами про мир не прикривав військові дії на території Сирії, зрозуміло одне — Реджепу Ердогану не потрібні мільйони сирійських біженців на території Туреччини. Тому, для них будуть облаштовані табори на території Сирії, які будуть знаходитись під наглядом турецьких військових.

Тепер слід чекати на реакцію Росії, Німеччини і Франції. Пересічні ж громадяни Європи здебільшого підтримують дії офіційної Анкари.

P.S. А ось вже й реакція Москви і ЄС:

Bолодимир Путін закликав свого турецького колегу «дуже ретельно зважити становище». А перший заступник голови комітету Ради Федерації з міжнародних справ Володимир Джабаров сказав, що в разі загрози територіальній цілісності Сирії «будуть задіяні всі дипломатичні механізми».

Loading...

В Європейській комісії закликали Туреччину проявити стриманість і припинити операцію.

«Я знаю, що у Туреччині є заклопотаності в сфері безпеки на кордоні з Сирією. Проте я закликаю Туреччину та інших учасників проявити стриманість і зупинити операцію, яка в ці хвилини вже йде. Ці військові дії не призведуть до сприятливого результату, на що ми повинні звернути увагу наших турецьких друзів «, — заявив, виступаючи в середу в Європейському парламенті, глава Єврокомісії Жан-Клод-Юнкер.

«І якщо план Туреччини в тому, щоб створити так звану зону безпеки, не чекайте, що Європейський союз буде за неї платити. Довгострокове рішення сирійського конфлікту можливо лише шляхом справжньої політичної передачі влади», — додав Юнкер.

Rostyslav Demchuk

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.

Будь-який передрук матеріалів з сайту може здійснюватись лише при наявності посилання на puer-press.org.ua, а також на сам матеріал!

Все буде Україна!

Loading...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *