100 млрд євро!!! Це мінімум який виймуть з кишень українців на відбудову ОРДЛО?

Uncategorized

Глава українських переговірників у ТКГ констатував, що запропонована «формула» не буде сприяти встановленню миру в Донбасі.

Другий президент України і голова української делегації в Тристоронньої контактної групи Леонід Кучма критично оцінює так звану «формулу Штайнмаєра». На думку Кучми, згадана «формула» не зможе стати ключем до врегулювання збройного конфлікту в Донбасі, так як не є «формулою світу», передає «Укрінформ».

Загрузка...

«Формула Штайнмаєра до миру на Донбасі не приведе, тому що це не формула миру», — заявив експрезидент під час виступу у Чернігівському національному технологічному університеті в п’ятницю

Він також вказав на небезпеку використання російською стороною згоди України на «формулу Штайнмаєра» для примусу Києва до подальших поступок на шкоду суверенітету і національній безпеці.

«А раптом ми дотиснемо українців, вони на нього погодяться, і ми повернемося…», — пояснив мотиви росіян Кучма.

«Це взагалі «здати нас з потрохами», так сказати», — констатував експрезидент.

Loading...

Пізніше, спілкуючись із журналістами в Чернігові, Кучма заявив, що «формулу Штайнмаєра» обговорювати можна, але впровадження в українське законодавство її сьогоднішнього варіанту неприпустиме.

«Формула Штайнмаєра»… Ми п’ять років від неї відбивалися. Зараз погодилися», — зазначив колишній глава держави.

«Це не капітуляція. Це також шлях, ми повинні обговорювати, якщо є пропозиції. І ми не повинні відкидати все, що нам пропонують. Подумати над цим, але приймати чи не приймати — це вже інша справа. Звичайно, в тому вигляді, в якому нам пропонують, – ні», — підкреслив він.

Кучма в черговий раз вказав на неможливість реалізації будь-якої «формули» і проведення місцевих виборів в ОРДЛО без виведення російських військ, роззброєння бойовиків і відновлення контролю над кордоном.

Експрезидент також відкинув ідею «особливого статусу» для Донбасу, назвавши її шляхом до фактично конфедеративному устрою, що неприйнятно для України.

Кучма нагадав про збиток, який завдали регіону бойові дії й окупація.

Loading...

Підкресливши, що цей фактор необхідно враховувати, перш ніж погоджуватися на якісь варіанти врегулювання. За словами експрезидента, на відбудову Донбасу буде потрібно не менше 100 млрд євро, і рішення цієї проблеми залежатиме, зокрема, від волі і відповідальності світових лідерів.

Джерело

Loading...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *