Це — приниження. І це — пастка для України! Агресор виставив чергову вимогу Зеленському, — Гриценко

Uncategorized

Нормандська пастка. Як її уникнути?

Росія поставила перед Україною нову, вже третю, вимогу (крім письмової згоди на «формулу Штайнмаєра» і розведення військ) — як передумову для проведення зустрічі в «Нормандському форматі». Тепер Росія вимагає від України ще й попереднього узгодження підсумкового документу.

Загрузка...

Це — приниження. І це — пастка для України.

Приниження — тому що агресор, який приніс нам горе і смерть, який захопив наших людей і наші території, який брутально порушив міжнародне право і вчинив злочин, замість покаяння і відповідальності за скоєне ще й дозволяє собі висувати якісь вимоги. Приниження тим огидніше, що Німеччина, Франція та інші західні держави покірно всі ті вимоги агресора сприймають. І ще й тиснуть на Україну, аби швидше їх виконувала.

Пастка — тому що за такої егоїстично-імпотентної позиції західних партнерів, ніякого нового мирного плану, крім знову капітулянтського «Мінську-3», агресор не запропонує і не узгодить.

Що я порадив би робити Зеленському? Три позиції.

Перше — припинити публічними заявами і тим більше практичними діями прискорювати проведення «Нормандського саміту». Безрезультатний саміт, для телевізійного сюжету лише — Україні не потрібен. А саміт за нинішніх несприятливих умов, коли нас з усіх боків намагаються затиснути й дотиснути — тим більше не потрібен.

Друге — публічно й категорично заявити, щоб почули і Путін, і Меркель з Макроном, і Трамп: Україна виконає, зціпивши зуби, дві дотепер узгоджені вимоги, але жодної нової третьої, четвертої чи п’ятої вимог Кремля більше не сприйме і виконувати не буде. Щоб усім було ясно: якщо «Нормандська зустріч» відкладається, чи зривається, то це виключно з вини Росії — тож і тиснуть нехай на Росію, щоби нових вимог-хотєлок не висувала.

Третє — якщо попередній крок не дасть результату, тоді запропонований Путіним-Меркель-Макроном нам на узгодження проект підсумкового документу Зеленський має ОБОВ’ЯЗКОВО ОДРАЗУ ОПРИЛЮДНИТИ — для широкого обговорення у суспільстві і в парламенті. Щоб потім не було ні «Мінську-3», ні інших подібних зрад/капітуляцій.

Loading...

Підсумок. Приниження і пастки ще можна уникнути. Для цього кулуарну/закриту дипломатію, у якій Україна дотепер частіше програвала, — Зеленському треба замінити на дипломатію відкриту/публічну. Стадіон — так стадіон, публічність — так публічність. Публічність підготовки саміту змусить західних партнерів поводитися більш стримано, виважено і менш цинічно.

Публічне обговорення документу в нашій країні дасть змогу і самому Зеленському твердо відчути прийнятні для українців «червоні лінії», а саме — на які позиції він може в Парижі погоджуватися, а на які — категорично ні й чому саме. Тоді й лише тоді саміт має сенс і зможе завершитися не приниженням і пасткою, а стійким миром і успіхом. Якщо для досягнення цієї мети саміт доведеться відкласти, перенести на місяць, квартал, чи на рік — не проблема.

Головне — результат.

Анатолій Гриценко

Редакція може не поділяти думки авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.

Будь-який передрук матеріалів з сайту може здійснюватись лише при наявності посилання на puer-press.org.ua, а також на сам матеріал!

Все буде Україна!

Loading...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *