У центрі Києва невідомі побили студента через українську мову та його національність (ВІДЕО)

Uncategorized

Київського студента побили просто в центрі міста: ця новина сколихнула Мережу. Як виявилося, нападникам не сподобалося занадто довге волосся хлопця та національність, бо потерпілий Артур Саркісян — вірменин.

Свідки кажуть, що подібні випадки свавілля щодо молоді є систематичними. Чому таких інцидентів побільшало та як реагує на це поліція, розповіли у сюжеті Сніданку з 1+1.

Загрузка...

Артур Саркісян — студент Києво-Могилянської академії. Минулими вихідними хлопець зустрічався з друзями у центрі Києва, але раптово став жертвою нападу. «Там було два хлопці. Напевно, віку такого самого, як я. Вони почали питати, чому я говорю українською. Потім почали вони говорити мені про волосся, мовляв, давай ми підстережемо тебе просто зараз», — згадує він.

Утім, далі погрози переросли у бійку: хлопця вдарили в обличчя. Потім Артура почали ображати ще й за національною ознакою. Справа у тому, що хлопець — вірменин, хоча родом із Миколаєва.

Інцидент стався біля входу до супермаркету на Подолі. Охоронець магазину Андрій Савчук каже, що подібні випадки трапляються тут часто: «Постійно є молоді люди неформального руху, а ніхто на них не реагує: ні Нацгвардія, ні поліція. Скільки приїжджали, а жодних реакцій не було».

Артурові допомогли перехожі. Вони розборонили бійку, і тільки тоді хлопцеві вдалось втекти. У лікарні з’ясувалось, що у нього гематоми барабанної перетинки, стінки носа та м’яких тканин обличчя. Хлопець звернувся до поліції і наступного ж дня написав заяву на нападників. Утім, правоохоронці не поспішали відкривати кримінальне провадження, а зареєстрували справу за номером 2757.

Loading...

«Це просто номер звернення. Дуже часто такі звернення губляться, забуваються, а тому до жодної кримінальної справи вони не доходять», — пояснив адвокат Лаврентій Царук.

Натомість, щоб справу зрушити з місця, потрібно вимагати у поліції витяг із єдиного реєстру кримінальних проваджень. Тільки після цього відбувається судово-медична експертиза, яка і визначає категорію побоїв. «Довідки з лікарень, висновки лікарів не є офіційним документом для того, щоб визначати ступень тілесних ушкоджень у кримінальному проваджені. Таким документом є тільки висновок судово-медичної експертизи», — наголосив адвокат.

Від ступеня завданих ушкоджень залежить й покарання для злочинця. За нанесення тяжких травм зловмиснику загрожує до десяти років за в’язниці.

Своєю чергою, мешканці Подолу обурені свавіллям, що коїться у районі і нарікають на бездіяльність поліції у власній групі в Мережі. Саме тому вони планують написати колективну скаргу до районного відділку поліції та навіть обговорюють можливість патрулювання району своїми силами.

Джерело

Loading...
Loading...