Омбудсмен Денісова відреагувала на залучення дітей до «опитування Зеленського» (ВІДЕО)

Uncategorized

Омбудсмен Людмила Денісова пояснила, що особи віком від 14 до 18 років можуть здійснювати волонтерську діяльність за згодою батьків або інших законних представників, якщо волонтерська допомога є добровільною та безоплатною.

Джерело: Денісова у Facebook

Загрузка...

Деталі: Уповноважена ВР з прав людини опублікувала роз’яснення у зв’язку з численними повідомленнями у ЗМІ та соцмережах про залучення дітей до проведення опитування, яке ініційоване президентом Володимиром Зеленським 25 жовтня.

Дослівно: «Президент України неодноразово заявляв, що опитування буде добровільним, а особи, що його проводитимуть є волонтерами.

З огляду на це звертаю увагу, що відповідно до статті 7 Закону України «Про волонтерську діяльність» волонтер – фізична особа, яка добровільно здійснює соціально спрямовану неприбуткову діяльність шляхом надання волонтерської допомоги.

Волонтерами можуть стати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які є дієздатними. Особи віком від 14 до 18 років здійснюють волонтерську діяльність за згодою батьків (усиновлювачів), прийомних батьків, батьків-вихователів або піклувальника».

Loading...

«Таким чином, участь неповнолітніх дітей у волонтерстві правомірна, якщо згода на неї дана батьками або іншими законними представниками дитини, а сама волонтерська допомога є добровільною та безоплатною».

Деталі: У соцмережах багато повідомлень про те, що так зване «опитування Зеленського» проводять неповнолітні.

Зокрема, нардеп від «Європейської солідарності» Ірина Геращенко повідомила про проведення опитування 14-річним хлопцем у Костополі Рівненської області.

Також про залучення неповнолітніх повідомляють нардеп Марія Іонова та активіст Сергій Стерненко.

Що передувало: Раніше партія «Слуга народу» повідомляла, що профінансує ініційоване Зеленським опитування.

Партія зазначала, що не буде проводити дослідження власними силами, а укладе договір із компанією, що проводить соціологічні опитування. Усі витрати, пов’язані з опитуванням, там обіцяли відобразити в звіті партії, який подається в НАЗК.

Loading...

Громадянська мережа «ОПОРА» повідомляла, що на організацію і роботу інтерв’юерів партії «Слуга народу» необхідно витратити 75 млн грн, а максимальна сума витрат може досягти 103 млн грн.

Голова правління «ОПОРИ» Ольга Айвазовська повідомляла, що з інтерв’юерами планується укладати цивільно-правові угоди підряду. Вартість компенсації, яка буде виходити на руки, становить близько 1200 грн.

Джерело

Loading...