«Халява» скінчилася? Рада збирається ввести податок на Facebook, Netflix, Amazon, Youtube і Google! Хто буде платити

Uncategorized

У Кабміні розглядають можливість введення нового податку, здатного поповнити державну скарбницю. Йдеться про мита на користування соціальними мережами.

Про це повідомляє портал «Хвиля»

Загрузка...

Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев готовий здійснити задум, згідно з яким планується змусити американську компанію Facebook платити податки в Україні. Ця ініціатива, за задумом чиновника, може щорічно приносити Україні до трьох мільярдів доларів.

У національному парламенті був зареєстрований законопроект за номером 4182 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та / або розповсюдження реклами та вдосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам «.

«Ми з Facebook зустрічалися, і з Viber зустрічалися. Вони готові платити ПДВ.

Facebook заявив, що він платить ПДВ у двадцяти юрисдикціях, і компанія готова робити це тут. У них є готові інструменти для цього», — говорив в інтерв’ю «БізнесЦензор» Данило Гетманцев.

Loading...

Законопроектом передбачено введення податку на додану вартість на електронні послуги. Платити ПДВ в розмірі двадцяти відсотків доведеться компаніям Facebook, Google, Apple, Adobe, Netflix і багатьом іншим в разі, якщо вони не мають представництв в Україні.

Це призведе до того, що розміщення реклами на платформах Facebook, Google, YouTube і в мобільних додатках подорожчає як мінімум на ті ж двадцять відсотків.

За право отримати доступ до зображень, фотографій, текстів, книг, журналів, відео, аудіо, ігор звичайним користувачам доведеться заплатити чималу суму.

Джерело

Loading...